Zhejiang Wizplus Smart Equipment Ltd.
Domů / Novinky / Novinky z oboru / Který hydraulický výtah se hodí pro vaši dílnu?

Novinky z oboru

Který hydraulický výtah se hodí pro vaši dílnu?

Hydraulický výtah systémy využívají principy fluidní síly k dosažení řízeného vertikálního pohybu s vysokým násobením síly. Tato technická zkouška pokrývá základy inženýrství, konfigurace specifické pro aplikaci a standardy kvality výroby nezbytné pro B2B zakázky v automobilovém, průmyslovém a logistickém sektoru.

Základy fluidní energetiky

Pascalův princip ve zdvihacích mechanismech

Hydraulické systémy fungují na základě přenosu tlaku přes uzavřenou kapalinu. Násobení síly se rovná poměru ploch pístu, což umožňuje kompaktním pohonům vytvářet značnou zvedací kapacitu. Systémový tlak se typicky pohybuje v rozmezí 15-25 MPa (2200-3600 psi) pro průmyslové aplikace.

Hydraulické vs. mechanické systémy:

Parametr Hydraulický pohon Mechanický šroubový pohon Pneumatický pohon
Hustota síly Velmi vysoká (25 MPa) Střední (mechanická výhoda) Nízká (max. 0,7 MPa)
Přesnost polohování ±0,5 mm (se servoventily) ±0,1 mm (kuličkový šroub) ±2,0 mm (stlačitelnost)
Ovládání rychlosti Nekonečné, hladké Diskrétní kroky nebo proměnné Rychlé, hůře ovladatelné
Ochrana proti přetížení Přetlakové ventily Mechanické spojky Regulátory tlaku
Účinnost 75–85 % 60–70 % 20–30 %
Interval údržby 2 000 hodin (výměna kapaliny) 5 000 hodin (mazání) 1 000 hodin (servis sušičky)

Architektura hydraulických obvodů

Moderní výtahy využívají systémy snímání zatížení s uzavřeným středem pro energetickou účinnost. Pístová čerpadla s proměnným objemem upravují průtok podle potřeby, čímž snižují tvorbu tepla a spotřebu energie o 30–40 % ve srovnání se systémy s konstantním objemem.

Hydraulický výtah pro autoservis

Hydraulický výtah pro autoservis aplikace vyžadují specifické konfigurace založené na uspořádání servisních stanovišť a požadavcích na propustnost vozidla. Výběr příspěvku určuje dostupnost a efektivitu pracovního postupu.

Hydraulic lift

Dvousloupové vs. čtyřčlenné inženýrství

Konstrukce se dvěma sloupky využívají nastavitelná výkyvná ramena pro přístup bez kol, což vyžaduje přesné umístění těžiště vozidla. Čtyřsloupkové konfigurace podporují nájezdový provoz s integrovanými dráhami, které umožňují služby geometrie kol.

Specifikace automobilového výtahu:

Konfigurace Dvousloupkové symetrické Dvousloupkové asymetrické Čtyřmístný
Jmenovitá kapacita (kg) 3 000-4 000 3 000-4 500 3 500-12 000
Výška zdvihu (mm) 1 800-2 000 1,900-2,100 1 700-2 500
Požadavek na šířku zálivu (mm) 3,400-3,800 3,200-3,600 3 000-3 500
Tloušťka betonu (mm) 200 (min 3000 psi) 200 (min 3000 psi) 150 (na podlahu)
Primární aplikace Generální opravy, pneuservis Karoserie, přístup ke dveřím Vyrovnání, těžká nákladní auta
Doba instalace (hodiny) 6-8 6-8 4-6

Analýza rozložení zatížení

Umístění vozidla ovlivňuje zatížení sloupu. Asymetrické konfigurace ramen umístí vozidlo o 30 % dozadu, čímž se zlepší vůle dveří, ale vyžaduje se ověření, že na žádném jednotlivém sloupku není překročeno 85 % jmenovité kapacity.

Přenosný hydraulický zvedák do garáže

Přenosný hydraulický výtah do garáže aplikace řeší prostorová omezení a flexibilitu pro více vozidel. Technika mobility musí vyvážit přepravitelnost se stabilitou při zatížení.

Návrh systému mobility

Přenosné jednotky využívají integrovaná kolečka (průměr 200 mm, polyuretanová kolečka, dynamická nosnost 500 kg) s mechanickými sklopnými stabilizátory. Zatažení kolečka a vysunutí zvedáku musí probíhat postupně, aby se zabránilo nestabilitě.

Technické parametry přenosného výtahu:

Specifikace Mini Lift (pneumatický/hydraulický) Nůžky se středním zdvihem Full-Rise přenosný
Kapacita (kg) 2 500 2 800-3 000 3 000-3 500
Výška zdvihu (mm) 600-800 1 000-1 200 1 800-2 000
Jednotková hmotnost (kg) 150-200 350-450 800-1200
Požadavek na napájení Vzduch v obchodě (0,6 MPa) nebo 220V 220V jednofázový 380V třífázový
Čas nastavení (minuty) 5-10 15-20 30-45
Stopa stabilizátoru (mm) 2 000 × 1 800 2 400 × 2 000 3 000 × 2 800

Protokoly ověřování stability

Přenosné výtahy vyžadují testování převrácením podle ANSI/ALI ALCTV-2017. Rozpětí stability vyžaduje, aby jednotka odolala momentu převrácení při zatížení na 150 % kapacity s plošinou plně vysunutou a vycentrovanou na okraji plošiny.

Hydraulický zvedací stůl pro sklad

Hydraulický zvedací stůl pro sklad instalace optimalizují ergonomickou manipulaci s materiálem, snižují riziko zranění pracovníků a zároveň zvyšují efektivitu výroby. Vertikální rozsah pojezdu a rozměry plošiny určují vhodnost použití.

Optimalizace manipulace s materiálem

Zvedací stoly eliminují zranění při ohýbání a zvedání umístěním břemen do optimální pracovní výšky (typicky 750-950 mm pro práci ve stoje, 650-750 mm pro práci vsedě). Integrace s dopravníkovými systémy vyžaduje přesné přizpůsobení výšky (±5 mm).

Naše řada inteligentních logistických zařízení řeší tyto požadavky, široce používaná v oblasti průmyslové a komerční logistiky. Konfigurace plošiny vyhovují standardním rozměrům palet (1 200 × 1 000 mm) s rozsahem nosnosti 2 000–4 000 kg.

Úvahy o pracovním cyklu

Skladové aplikace vyžadují dlouhou životnost. Standardní provoz (8 cyklů/hod.) využívá jednočinné válce s gravitačním klesáním. Vysoce výkonné aplikace (20 cyklů/hodinu) vyžadují dvojčinné válce s poháněným sestupem a olejovými chladiči pro řízení tepelného zatížení.

Výrobce hydraulického výtahu pro těžký provoz

Výběr a výrobce těžkých hydraulických výtahů vyžaduje ověření schopností stavebního inženýrství, svářečské kvalifikace a systémů managementu kvality. Nosné konstrukce vyžadují přísné výrobní normy.

Konstrukce ocelových konstrukcí

Těžké plošiny (nosnost 5 000 kg) využívají konstrukční ocel Q345B (mez kluzu 345 MPa) se skříňovou konstrukcí. Postupy svařování se řídí AWS D1.1 nebo EN ISO 15614-1 se 100% ultrazvukovým testováním kritických spojů.

Společnost Zhejiang Wizplus Smart Equipment Ltd. byla založena v roce 2021 a nachází se v provinční zóně hospodářského a technologického rozvoje okresu Deqing, město Huzhou, provincie Zhejiang, Čína. Společnost se rozkládá na ploše 40 000 metrů čtverečních, včetně továrny o rozloze 20 000 metrů čtverečních. Naše továrna na ocelové konstrukce je vysoká 20 metrů a továrna na betonové konstrukce je vysoká 11 metrů, je vybavena jeřáby o nosnosti 50 a 16 tun, které jsou speciálně navrženy pro výrobu velkých kovových konstrukčních dílů a zároveň jsou vhodné pro výrobu kovových konstrukčních dílů různých velikostí.

Výrobní specifikace pro těžký provoz:

Komponenta Stupeň materiálu Způsob výroby Ověření kvality
Plošinová paluba Q345B, 6-8mm deska Řezání laserem, CNC ohýbání Rozměrová kontrola ±1,0mm
Nůžkové paže Q345B, obdélníková trubka Robotické svařování, odlehčení stresu Kontrola UT, profil svaru
Válcové sudy Bezešvá trubka 27SiMn Honování, chromování Drsnost povrchu Ra 0,4
Pístní tyče Ocel 45#, indukčně kalená Tvrdé chromování (25μm) Tvrdost 60-65 HRC
Čepy závěsů 40Cr, kalené a temperované CNC soustružení, broušení Tvrdost jádra 28-32 HRC

Odbornost v oblasti designu a výroby

Máme zkušený designový a výrobní tým s profesionály, kteří se tomuto odvětví věnují již desítky let. Je to společnost vyrábějící zařízení integrující výzkum a vývoj, design a výrobu. Konstrukční výpočty se řídí normami FEM 1.001 a EN 1993 (Eurocode 3) s analýzou konečných prvků ověřující koncentrace napětí v kritických spojích.

Hydraulický nůžkový zvedák pro průmyslové použití

Hydraulický nůžkový zvedák pro průmyslové použití využívá propojené paralelogramové mechanismy k dosažení vertikálního pohybu s vysokou stabilitou. Nůžková geometrie určuje poměr zdvihu a požadavky na sílu.

Kinematika nůžkového mechanismu

Nůžkové zvedáky využívají více spojených ramen pantografu. Mechanická výhoda se mění s vysunutím: zasunutá poloha vyžaduje maximální sílu (nízká mechanická výhoda), zatímco vysunutá poloha funguje při sníženém tlaku (vysoká mechanická výhoda).

Analýza konfigurace nůžek:

Konfigurace Jednoduché nůžky Dvojité nůžky Trojité nůžky
Poměr zdvihu (zatažený: vysunutý) 1:2,0 1:3,8 1:5,5
Maximální výška (mm) 3000 6 000 12 000
Velikost platformy (typická) 1 800 × 1 000 2 000 × 1 200 2 400 × 1 500
Síla válce (zatažený, kN) 50-80 80-120 120-180
Kapacita bočního zatížení (N) 500 (statický) 300 (statický) 200 (statický)
Typická aplikace Údržba dílny Vychystávání ve skladu Instalace antény

Integrace letecké pracovní platformy

Produkty naší společnosti pokrývají řadu profesionálních high-tech zařízení, jako jsou letecké pracovní plošiny, chytrá logistika a chytré zemědělství, které je široce používáno v mnoha oblastech, jako je stavebnictví, průmyslová a obchodní logistika, zemědělství. Nůžkové zvedací plošiny pro práce ve vzduchu zahrnují zábradlí (výška 1 100 mm), stupačky (150 mm) a nouzové spouštěcí systémy. Vyrovnání plošiny zachovává sklon ±1,5° po celém vysunutí.

Pokročilé výrobní schopnosti

Výrobní zařízení a přesnost

Kvalita výroby závisí na schopnosti zařízení a řízení procesu. Řezání laserem s vysokým výkonem zajišťuje kvalitu hran pro svařované sestavy, zatímco robotické svařování udržuje konzistenci napříč výrobními dávkami.

Společnost je vybavena různými špičkovými výrobními zařízeními, včetně 12000W vysoce výkonných laserových řezacích strojů, 4000W plně automatických laserových řezacích strojů na trubky, 300tunových CNC ohýbaček, plně CNC inteligentních ohýbaček trubek, montážní linky svařovacího robota, CNC soustruhů, velkorozměrové inteligentní lakovací montážní linky s možností stříkání barev, nástřiku různých plastů a velkoplošné, stejně jako elektroforézní zařízení pro testování a příslušenství.

Specifikace výrobního procesu:

Proces Specifikace zařízení Schopnost Tolerance
Řezání plechů 12 000W fiber laser Měkká ocel do tloušťky 25 mm ±0,1 mm
Řezání trubek 4000W automatický laser Φ20-Φ200mm, délka 6m ±0,15 mm
Ohýbání 300tunový CNC ohraňovací lis Délka 4000 mm, tloušťka 12 mm úhel ±0,5°
Svařování Robotická linka (6osá) Kontinuální MIG/MAG ISO 5817 Třída B
Povrchová úprava Inteligentní lakovací linka Barva, práškový lak, e-coat Tloušťka 80-120μm

Testovací a ověřovací infrastruktura

Naše intenzivnější testovací zařízení a experimentální centrum ověřuje výkonnost produktu prostřednictvím statického zátěžového testování (125% jmenovitá kapacita), dynamického cyklování (10 000 cyklů) a vystavení vlivům prostředí (solná mlha, teplotní cykly).

Přítomnost a podpora na globálním trhu

Mezinárodní distribuce a servis

Exportní trhy vyžadují soulad s regionálními normami (označení CE pro Evropu, ANSI pro Severní Ameriku, AS pro Austrálii). Balíčky dokumentace zahrnují strukturální výpočty, svařovací postupy a certifikace materiálů.

Produkty společnosti jsou vyváženy do mnoha zemí a regionů, jako je Evropa, Amerika, Střední východ a jihovýchodní Asie, a získaly trvalé uznání od mezinárodních klientů. Zároveň společnost aktivně rozvíjí domácí trh, má stovky distributorů a má kompletní prodejní a poprodejní servisní síť.

Poprodejní technická podpora

Komplexní servisní sítě zajišťují dostupnost náhradních dílů (10letý závazek pro kritické komponenty), technickou dokumentaci a servisní podporu v terénu. Funkce vzdálené diagnostiky umožňují řešení problémů prostřednictvím hydraulických monitorovacích systémů s podporou IoT.

Společnost se vždy držela základních konceptů profesionality, inovace, integrity a efektivity, aktivně reagovala na nové vývojové koncepty, jako je zelený a nízkouhlíkový, trvala na konceptech elektrifikace, ekologizace a inteligence a komplexním zlepšováním kvality produktů společnosti. Upřímně vítáme uživatele a přátele doma i v zahraničí, aby navštívili společnost za účelem komunikace a spolupráce. Podporujme rozvoj odvětví leteckých prací na vysoké úrovni a společně vytvářejme lepší budoucnost.

Často kladené otázky

Jak se ověřuje nosnost a jaké bezpečnostní faktory platí pro návrh hydraulického výtahu?

Jmenovitá kapacita je stanovena statickým testováním při 125 % jmenovitého zatížení (podle EN 1494 nebo ASME B30.1), následovaným dynamickým testováním při 110 % jmenovitého zatížení v průběhu celých jízdních cyklů. Konstrukční návrh zahrnuje bezpečnostní faktory 2,0 pro ocelové součásti (základ pevnosti na kluzu) a 3,0 pro hydraulické válce (základ tlaku při roztržení). Výrobce těžkého hydraulického výtahu certifikace vyžaduje ověření těchto testů třetí stranou. Naše testovací centrum provádí před montáží 100% tlakové zkoušky lahví při 1,5násobku pracovního tlaku.

Jaké specifikace hydraulické kapaliny jsou požadovány a jak často by se měla provádět údržba?

Standardní aplikace využívají hydraulický olej ISO VG 46 s indexem viskozity >95. Nízkoteplotní prostředí (-20°C) vyžaduje VG 32, zatímco vysokoteplotní provozy (>60°C okolí) těží z VG 68. Analýza kapalin by se měla provádět každých 2 000 provozních hodin nebo ročně, kontrola kontaminace částicemi (ISO 4406 18/16/13 max.), obsah vody (<0,1% oxidace KOH, mg kyseliny 5%). Filtrační prvky vyžadují výměnu po 500 hodinách nebo když diferenční tlak překročí 0,5 baru.

Lze hydraulické nůžkové zvedáky přizpůsobit pro specializované průmyslové aplikace?

ano, hydraulický nůžkový zvedák pro průmyslové použití přizpůsobení zahrnuje rozměry plošiny (až 6 m × 3 m), zvýšení kapacity (až 20 000 kg), specializované povlaky (nerezová ocel pro zpracování potravin, odolná proti výbuchu pro nebezpečné prostory) a integrační prvky (válečkové dopravníky, točny, naklápěcí funkce). Vlastní zvedací stoly pro automatizaci skladů mohou zahrnovat automatické polohování (přesnost ±2 mm) a integraci s WCS (Warehouse Control Systems). Doba vývoje pro vlastní návrhy se pohybuje 8-12 týdnů po schválení návrhu.

Jaké požadavky na betonový základ platí pro trvalé hydraulické výtahové instalace?

Dvousloupkový hydraulický výtah pro autoservis instalace vyžadují minimální tloušťku betonu 200 mm při pevnosti v tlaku 3000 psi (20,7 MPa), s 1% vyztužením. Čtyřsloupové výtahy mohou využívat konfigurace na povrch s odpovídajícím zatížením podlahy (minimálně 150 mm betonu). Únosnost půdy musí přesáhnout 150 kPa; špatné půdní podmínky vyžadují inženýrské základy. Kotevní šrouby (M16-M24, třída 8.8) vyžadují instalaci z epoxidu s minimální hloubkou kotvení 100 mm. Ověření po instalaci zahrnuje zkoušku tahem při 50 % zatížení šroubu.

Jak si přenosné hydraulické zvedáky udrží stabilitu bez trvalého kotvení?

Přenosný hydraulický výtah do garáže stabilita závisí na konstrukci s nízkým těžištěm a rozšířených rozměrech základny. Stabilizační zvedáky (šroubové nebo hydraulické) přenášejí zatížení přímo na podlahu a obcházejí pojezdová kola během zvedání. Výpočty stability zajišťují, že klopný moment (zatížení × horizontální vzdálenost od středu) zůstane pod 75 % odporového momentu (hmotnost jednotky × poloměr základny). Blokovací systémy zabraňují provozu výtahu, pokud nejsou všechny stabilizátory plně rozvinuty a potvrzeny koncovými spínači. Zatížení podlahy nesmí překročit 3,5 MPa, aby nedocházelo k drcení betonu.

Reference

  • Americký národní normalizační institut. (2019). ANSI/ALI ALCTV-2017 Americký národní standard pro automobilové výtahy – bezpečnostní požadavky pro konstrukci, testování a validaci . Chicago, IL: Automotive Lift Institute.
  • Evropský výbor pro normalizaci. (2020). EN 1494:2000 A1:2008 Mobilní nebo pohyblivé zvedáky a související zdvihací zařízení . Brusel: CEN.
  • Americká společnost strojních inženýrů. (2018). ASME B30.1-2018 Zvedáky, průmyslové válce, vzduchová kolečka a hydraulické portály . New York: ASME.
  • Mezinárodní organizace pro normalizaci. (2015). ISO 4413:2010 Hydraulická kapalina – Obecná pravidla a bezpečnostní požadavky na systémy a jejich součásti . Ženeva: ISO.
  • Evropský výbor pro normalizaci. (2005). EN 1993-1-1:2005 Eurokód 3: Navrhování ocelových konstrukcí – Část 1-1: Obecná pravidla a pravidla pro budovy . Brusel: CEN.
  • Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung. (2023). Informace DGUV 208-008: Hydraulické výtahy – kontrola a testování . Berlín: DGUV.

HORKÁ NOVINKA